Otevírací doba

PONDĚLÍ - PÁTEK
10:30 - 21:30h

SOBOTA- NEĎELE
11:30-21:30

Štefánikova 35
602 00 Brno
Tel.: +420 724 323 211

info@lightofindia.cz

více informací zde

Příjmáme platební karty

Rozvoz jídel

Vyberte si jídlo z našeho jídelního lístku a poté zavolejte na jedno z výše uvedených tel. čísel.

Cena rozvozu platí pouze pro město Brno.

Cena rozvozu jídla:

400 Kč a více = rozvoz ZDARMA.

do 400 Kč = 79 Kč poplatek za rozvoz.

Minimální objednávka 200 Kč

dle jídelního lístku mimo THALI

Nabídka pro firmy

rozvoz poledniho menu min. 10 ks, objednání 1 den dopředu na Vámi určený čas .
Zakoupení Příboru  k menu - 5 Kc.

SLEDUJTE NÁS NA FB

NÁŠ INSTAGRAM

Indická restaurace Light of India

Malla Chopender doporučuje:Keema Mushroom (150 g) (kořeněné mleté maso v omáčce s houbami)

Týdenní menu pro dnešní den:
Menu se podáva ve dnech pondělí až pátek od 11h do 14h .

menu pro další dny zde

Indická restaurace Light of India - jídlo

 

ROZVOZ JÍDLA 

Od 13.10.2020 jsme zvýšili počet kurýrů na rozvoz jídla, 
můžete mít jídlo připravené přesně na míru pro vás 
- po komunikaci s naším personálem, 
volejte nám na tel: 724323211 nebo 778493375.

 

Rozmanitost indické kuchyně

Indická restaurace Light of India - jídlo

Každá lidská bytost potřebuje jídlo. Jedna z prvních věcí, kterou se v životě učíme je, že musíme jíst, abychom přežili. To, co jíme, závisí hlavně na místě, na kterém žijeme. Určují to různé faktory, jako je zeměpisná poloha, podnebí, kultura, tradice, ale i náboženství. Zatímco vývoj některých kuchyní závisí jen na jednom či dvou z výše uvedených faktorů, indická kuchyně je unikátní, protože kloubí všechny tyto faktory, a přesto je úžasná ve své jednoduchosti. 

 

Pokud se zmíníme o indickém jídle, první obraz, který si vybavíme je, že se skládá z různého koření, které se liší barvou, vůní, ale i chutí. Indické jídlo je skutečně plné koření mnoha typů. Zatím co se zázvor, česnek, kurkuma, červené chilli a kmín přidávají do téměř všech jídel, přidání sušeného červeného chilli, kari listů nebo semen hořčice závisí na samotném stylu přípravy. Profesionalita kuchaře spočívá v přidávání koření, kde ve výsledku musí dokonale ladit množství, chutě i vůně.

Indická restaurace Light of India - jídlo Indové připisují velký význam snídani, známé jako nashta. Znamená to, že den začíná šálkem čaje nebo kávy. Zatímco nashta v severní Indii je plná zeleniny a tvarohu, v jižní je její součástí chutney a v západní například mléko.
Oběd je pro Indy velmi důležitým jídlem dne. Jde o přípravu alespoň 2-3 zeleninových jídel a různých dezertů. Hlavní jídlo se liší oblast od oblasti.
Večeře se taktéž skládá z šálku čaje nebo kávy, různých dezertů, které mají například ovocný základ. Večeře je důležitým momentem, kdy se schází celá rodina.
Zelenina je nedílnou součástí indického jídla. Najdete zde širokou škálu vegetariánských jídel, přičemž základními surovinami jsou špenát, brambory, květák, ibišek, zelené fazolky, rajčata a zelený hrášek.

Nejpoužívanějšími druhy koření v indické kuchyni představují: kari, koriandr, kardamon, kurkuma, šafrán, řecké seno, zázvor, skořice, indický kmín, asafoetida, černá hořčice, garam masala. Základem obyčejného indického jídla je chlebová placka nan nebo rýže. Pokud již hovoříme o rýži nejčastěji se můžeme setkat s rýží Basmati.
V hindštině slovo basmati znamená královna vůní a rýže Basmati je právem pokládána za královnu rýží. Dalšími druhy rýže je například šafránová rýže a kari rýže. Po dobrém a sytém jídle je většinou přichází na řadu dezert. Indické dezerty jsou hodně sladké a vždy obsahují mléko, cukr, tuk. Pokud jste doposud indickou kuchyni neokusili rozhodně si tento zážitek nenechejte ujít.Dobrou chuť Vám přeje a na Vaši návštěvu se těší
indická restaurace Light of India

 

Dárkové poukázky můžete zakoupit v restauraci

Dárkové poukazy v hodnotě 500 a 1000 Kč
Darujte svým blízkým, rodině, obchodním partnerům zážitek z naší restaurace.
Dárkový poukaz můžete zakoupit přímo v restauraci.